Kim jesteśmy?

Kilka słów o naszej Fundacji...

Powołaliśmy tę Fundację do życia po to, aby pogłębiać Waszą wiedzę i rozbudzać Wasze zainteresowanie  tzw. lotnictwem ogólnym (General Aviation). Naszym zamysłem jest, aby każdy  mógł w pewnym momencie swojego życia inaczej spojrzeć na świat, złapać dystans, odreagować, przenieść się w inną czasoprzestrzeń, w inny wymiar. To poruszanie się w innym wymiarze to nic innego jak latanie, szybowanie, unoszenie się w powietrzu. Któż o tym nie marzył, nie śnił?

Teraz staje się to za naszym pośrednictwem realne, możliwe, ziszczalne dla każdego, w dowolnie wybranej chwili. Upadł już bowiem mit, że aby latać samolotem na co dzień trzeba być bardzo bogatym. My urzeczywistniamy Wasze lotnicze marzenia bez udziału wielkich pieniędzy. Jesteśmy entuzjastami, ludźmi ciekawymi coraz to nowych przygód i na takich wśród Was czekamy. Koniec z odkładaniem marzeń do szuflady! Narodził się pomysł to trzeba go zrealizować! Czy zgodzicie się z nami, że gdy patrzymy na ten świat z góry, jest on piękny? Piękny, ale i malutki. Malutkimi stają się też nasze „wielkie” problemy życia codziennego. Będąc w górze inaczej zaczynamy je traktować, gdyż łapiemy do nich dystans. Podarujmy więc sobie czy bliskim zresetowanie od codziennych trosk. Dajmy czas relaksu, czas na dostrzeżenie piękna, na przeżycie czegoś niezwykłego.

Głęboko wierzymy, że przez znalezienie się nawet na krótko bliżej chmur stajemy się lepsi, doskonalsi dla siebie i innych, bo czujemy, że jesteśmy powołani do rzeczy większych, na miarę bezkresu, w którym się znaleźliśmy, a który wymaga od nas wielkiej pokory i dobroci.

Ta Fundacja to punkt łączący tych, dla których lotnictwo to pasja będąca sposobem na życie, pracą, przyjemnością, niecodzienną codziennością oraz tych, których tą pasją pragniemy zarazić, również tych, dla których opary benzyny lotniczej to gaz cenniejszy niż tlen, dla których słowa: kołowanie, składowa boczna, metar są znane, ale nie wiedzą jeszcze co to takiego: CB, BKN, FL240 i wiele innych zwrotów używanych w rozmowach między pilotami.
Nabyć tę wiedzę i przeżyć te emocje, Drodzy Przyjaciele, możecie włączając się w nasze podniebne działania korzystając aktywnie z wachlarza przygotowanych propozycji. Wdzięczni też będziemy za Wasze wnioski i sugestie, byśmy mogli się rozwijać z Wami i dla Was.

Jeszcze zdanie do przedstawicieli środowiska lotniczego –  pilotów, właścicieli  samolotów i lądowisk, szefów aeroklubów i  ośrodków szkolenia lotniczego, a nawet zarządzających większymi lotniskami i portami lotniczymi – niech Wasze samoloty nie rdzewieją w hangarach, skontaktujcie się z nami, dołączcie do nas, każdy pomysł się liczy, ludzie chcą latać i to z różnych powodów, i do destynacji dostępnych tylko dla małych samolotów, ale nie wiedzą  do kogo się zwrócić. Wspólnie MOŻEMY spowodować, że General Aviation w  naszym kraju zacznie odgrywać konkretną, pożyteczną rolę.

Kochani, jak już pisaliśmy ta Fundacja jest DLA Was i liczymy na Wasze zaangażowanie i wsparcie. Nadsyłajcie nam Wasze zdjęcia obrazujące zamiłowanie tematem lotnictwa. W miarę możliwości będziemy je zamieszczać w zakładce Galeria. Dzięki nim ta strona będzie żyć i zmieniać się wraz z Wami. Do dzieła!

Zapraszamy do współpracy osoby i instytucje związane z branżą lotniczą oraz te, dla których nasza Fundacja mogłaby zrobić coś pożytecznego. Piszcie śmiało! Odpowiemy każdemu, nie ma głupich pytań i propozycji.
Pragniemy być z Wami, dzięki Wam, a nade wszystko dla Was.

SkyLife  gotów do odlotu!
poLECamy
Brygada Fundacji SkyLife

Jeśli jesteś ciekaw jak działamy lub chciałbyś uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie.

Nasze filmy

Jak zostać pilotem ?

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma naszymi filmami aby zobrazować jak wygląda razem z nami powietrzna przygoda 🙂

Go Top