Pragniemy z satysfakcją poinformować, że nasza Fundacja właśnie podpisała niecodzienne porozumienie. Jest to dwustronna solidarna decyzja podjęta przez Fundację i Akademickie Liceum Ogólnokształcące WSKiNoZ z siedzibą w Łodzi o utworzeniu od najbliższego roku szkolnego elitarnej klasy o profilu lotniczym. Kształcić się w niej będzie przyszły personel latający /piloci, stewardesy/, jak również przyszli kontrolerzy ruchu lotniczego.

W przeciwieństwie do innych podobnych szkół w kraju, w naszej uczniowie już od pierwszej klasy będą spędzać w powietrzu wiele godzin siedząc za sterami różnych typów samolotów. Natomiast nauka oprócz matury zakończy się uzyskaniem profesjonalnej licencji pilota. Wszystko to możliwe będzie m.in. dzięki zamiarowi utworzenia własnego, certyfikowanego ośrodka szkolenia lotniczego, a nade wszystko lotniczej pasji szefów umawiających się stron.

Zapraszamy do śledzenia rozwoju przedsięwzięcia na stronach www oraz Fb. www.akademickielo.com.pl https://m.facebook.com/akademickielo/

 

Go Top