Fundacja SkyLife została powołana do istnienia przez pasjonatów lotnictwa z myślą o WSZYSTKICH, dla których temat latania jest fascynujący. Chcemy rozbudzać i pogłębiać zainteresowanie lotnictwem (General Aviation) oraz pomóc w realizacji planów poznania tajników pilotażu.

Myśli nasze krążą globalnie, a działamy lokalnie. Dlatego chcemy propagować wiedzę o lotnictwie, tym razem na terenie woj. łódzkiego. Szerzyć ją w oparciu o różnorodne rodzaje pogadanek, instruktaży, szkoleń, kursów, na które zapraszamy. Dzięki Fundacji będziecie mieli sposobność urzeczywistnienia swego marzenia o lataniu, o wzbiciu się w powietrze. Próba własnych możliwości sterowania lotem pozwala na przełamywanie własnych lęków, słabości przez co buduje pewność siebie, kształtuje odwagę, rzeźbi osobowość i wyobraźnię przestrzenną młodego człowieka.

Ten rodzaj aktywnego spędzania wolnego czasu połączony z rozwojem intelektu jest np. ciekawą formą zajęć pozalekcyjnych dla młodzieży . Dorosłym pozwala na odkrywanie pokładów własnej twórczości i kreatywności. Daje szanse poznawania tajników prestiżowego zawodu. Człowiek dobrze wyedukowany poradzi sobie w każdych warunkach. O tym nie trzeba nikogo zapewniać. Dlatego kładziemy tak duży nacisk na rozwój intelektualny przyszłych pilotów.

Loty, o którym wspominamy są integralną częścią instruktażu. Dopiero teoria poparta praktyką pozwala na dużo lepsze zapamiętanie treści. Uczestniczenie w zajęciach z przedmiotów lotniczych w znaczący sposób poszerza wiedzę z przedmiotów znajdujących się w szkolnej siatce godzin takich, jak fizyka, matematyka, geografia czy biologia. Daje przy tym mnóstwo frajdy zwłaszcza gdy można wziąć ster we własne ręce!

Naszym zamysłem jest, aby każdy mógł w pewnym momencie swojego życia inaczej spojrzeć na świat, złapać dystans, odreagować. Teraz jest to możliwe! Dla każdego, w dowolnie wybranej chwili. Fundacja SkyLife urzeczywistnia marzenia lotnicze bez udziału wielkich pieniędzy. Czekamy na takich jak my: entuzjastów, ludzi ciekawych coraz to nowych przygód.

Głęboko wierzymy, że przez znalezienie się nawet na krótko bliżej chmur stajemy się lepsi, doskonalsi dla siebie i innych, bo czujemy, że jesteśmy powołani do rzeczy większych, na miarę bezkresu, w którym się znaleźliśmy, a który wymaga od nas wielkiej pokory i dobroci.

Ta Fundacja to punkt łączący tych, dla których lotnictwo to pasja będąca sposobem na życie, pracą, przyjemnością, niecodzienną codziennością oraz tych, których tą pasją pragniemy zarazić. Wspólnie możemy spowodować, że General Aviation w naszym kraju wreszcie spełni swoją misję.

Fundacja SkyLife narodziła się by działać dla ludzi, z ludźmi i dzięki ludziom. Innymi słowy dla Waszych podopiecznych i z podopiecznymi i dzięki ich opiekunom, którzy są, jak kapitan statku powietrznego. To oni wyznaczają plan lotu! Wspólnie dajmy podopiecznym sposobność poznania możliwości, które nawet w dzisiejszych czasach okryte są tabu. Przełammy stereotypy. Latanie jest i może istnieć dla każdego jako zawód, przyjemność, rozrywka. Pragniemy odsłonić przed dziećmi sekrety zawodu, który ciągle wzbudza niesłabnące zainteresowanie i podziw. Dlaczego? Może dlatego, że przebywając bliżej chmur człowiek jest tym samym bliżej Stwórcy, bliżej namacalnej wręcz Nadziei. Nadziei na lepszy czas. Skądinąd wiemy, że są dzieci, które marzą o zobaczeniu samolotu z bliska, o dotknięciu śmigła czy wolantu. Jesteśmy w stanie im to wszystko pokazać. Dlatego chcemy to zrobić, by urzeczywistnić ich marzenia. Bo warto marzyć. Przy odrobinie szczęścia marzenia się spełniają! Fundacja SkyLife chce dawać szczęście. Szczęście to najlepsza forma terapii.

Czekamy na kontakt ze strony Zarządu Fundacji i Stowarzyszeń, które tak jak my chcą spełniać marzenia swoich podopiecznych. Te w zakresie lotnictwa mogą zostać ziszczone za naszym pośrednictwem. Wy najlepiej wiecie czego pragną Wasze dzieci. Dajcie znać!

 

„Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” , jak mówi Ewangelia wg św. Mateusza.

Fundacja SkyLife chce czynić radość wśród sympatyków lotnictwa. Choroba, kalectwo, pokrzywdzenie w różnym stopniu przez los nie wyklucza ze społeczeństwa. Przeciwnie! Wymaga od człowieka odwagi by się z nią mierzyć. A my chcemy wspierać, pomagać, nieść radość. Dla nas tematem jaki nas napędza i niesie szczęście jest właśnie lotnictwo i ta pasja chcemy się z Wami dzielić. Pokazać lotnictwo od kulis, spełnić Wasze marzenia z nim związane.

Piszcie do nas o Waszych lotniczych marzeniach, postaramy się je spełnić!

Zachęcamy też do polubienia Fundacji SkyLife na Facebook`u.

 

Go Top